govor putin

ГОВОРОТ НА ПУТИН ОД БЕЗБЕДНОСНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА: ЕРАТА НА УНИПОЛАРНИОТ СВЕТСКИ ПОРЕДОК Е МИНАТО (ВИДЕО)

Светот се менува неповратно. Епохата на униполарниот светски поредок оди во минатото, геополитичките промени од историски опсег се случуваат во друга насока, рече рускиот претседател Владимир Путин во своето обраќање пред учесниците на 10 – меѓународна безбедносна конференција во Москва.

„Ситуацијата во светот динамично се менува, се повеќе земји и народи го избираат патот на суверен развој“, рече Путин.

Колку и да се држат корисниците на сегашниот глобалистички модел на состојбата на која се навикнати, тој систем е осуден на пропаст, геополитичките промени од историски размери одат во сосема друга насока, посочи тој.

Погледнете го целиот говор на Путин на видеото ТУКА

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!