protesti avstralija

ХАОС ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА АВСТРАЛИЈА! ДЕМОНСТРАНТИ ИНСПИРИРАНИ ОД КАНАДА ПРЕД ЗГРАДАТА НА ПАРЛАМЕНТОТ (ВИДЕО)

Канадските камионџии, како и целата нација, толпа која брои над 100.000 на канадските улици, инспирираше многумина да се побунат и да ги бараат своите права на улица.

Сликата што доаѓа од Австралија говори сама по себе, бидејќи неколку илјади демонстранти го започнаа австралискиот „конвој на слободата“ против тиранијата од Кoвид и задолжителните вaкцини и се собраа пред националниот парламент во главниот град на Австралија.

Кратко видео на следниов линк директно од протестот:

https://t.me/rtnews/19379

Овие демонстрации доаѓаат во време кога премиерот на Викторија, Ден Ендрјус, агитира за задолжителната трета, засичувачка вaкцина против кoвид.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!