ХИТ! Д-Р ГЊАТОВИЌ: „BAKЦИHИTE ВО КОМБИНАЦИЈА СО ЗAPAЗУВАЊЕТО СО KOPOHA ДАВААТ НАЈДОБАР ИMУHИТЕТ“

ХИТ! Д-Р ГЊАТОВИЌ: „BAKЦИHИTE ВО КОМБИНАЦИЈА СО ЗAPAЗУВАЊЕТО СО KOPOHA ДАВААТ НАЈДОБАР ИMУHИТЕТ“

Денес во едицијата „Верувале или не“, ви ја претставуваме најновата изјава на една докторка од соседна Србија. Таа тврди дека имунитетот стекнат од вaкцините не е доволен (што веќе на сите ни е сосема јасно), па убаво би било да бидете потполно, па и тројно вaкцинирани, а во исто време и да се заразите со кoронавируcот (значи бадијала сте примиле три инјекции). Дури тогаш, МОЖЕБИ, би стекнале имунитeт.

Во изминативе 2 години експертите изнесуваа толку многу лажни информации и директно му се закануваа на населението што веќе не смеат да излезат на улица затоа што народот веќе сфати буквално сѐ, но тие сепак во помала мера се појавуваат во медиумите.

Тоа секако не ги спречува, покрај обидот да го задржат нивото на паника, да бладаат и за најголемата глупост што сте можеле да ја слушнете.

Вчера директорката на Институтот за примена на нуклеарна енергија, д-р Марија Гњатовиќ за РТС изјави дека за силен имунитет не е потребна само вaкцинација, туку и инфекција со кoрона.

Сега се поставува прашањето како се заразува некој ако се вaкцинира и како тоа дава добар имунитет?

Сепак, Гњатовиќ, која не ни нагласи од каде доаѓа оваа позната студија, која наводно е направена во јануари, продолжи да го наведува ова „истражување“.

„Студијата спроведена од јануари, која го тестираше одговорот на антителата кај 500 испитаници, покажа дека имунизацијата во комбинација со инфекција со oмикрон кoронавируc обезбедува суперимунитет,“ изјави директорката на Институтот за примена на нуклеарна енергија, д-р Марија Гњатовиќ.

Студијата, наводно, опфатила испитаници кои никогаш претходно не биле изложени на вируcот, но добиле многу добар одговор на антителата и многу стабилен по oмикронот, рече Гњатовиќ.

Според докторката, испитаниците кои биле вaкцинирани шест месеци пред инфекцијата, но немале добар одговор на антителата, добиле суперимунитет по заразувањето со oмикрон, истакнувајќи дека се покажало дека вaкцините биле помалку заштитни кај oмикронот, бидејќи имало многу промени во с-протеинот, кој е составен дел на вaкцините.

„Нашето тело се сеќава на изложеноста, дури и кога не дошло до одговор на антителата по вaкцинацијата. Сега се видливи резултатите, во комбинација од вaкцина и oмикронска инфeкција“, рече Гњатовиќ.

На крајот таа како шлаг на тортата изјави дека во Србија моментално е актуелен видот делтaкрон на вируcот, кој е хибридна варијанта на сојот делтa и oмикрон.

Да ја прашаме докторката уште еднаш: Како е можно истовремено да промовира вaкцинација и инфекција, а и дали е свесна за нејзината потполна несвест?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!