only fans ukraina

ХИТ! УКРАИНКИТЕ НА ONLY FANS – ГИ ПРОДАВААТ СВОИТЕ ГОЛИ СЛИКИ ЗА ДА И ПОМОГНАТ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

Група Украинки кои ги продаваат своите голи фотографии на интернет за да и помогнат на украинската армија, досега за три месеци собраа над 700.000 долари.

Настасија Наско вели дека идејата дошла сосема случајно.

На крајот на февруари таа на Твитер праша дали некој со автомобил може да помогне да се евакуира некој познаник од Харков.

Кога никој не и одговорил, 23-годишната девојка со половина срце твитнала дека ќе ја испрати својата гола слика на кој може да помогне.

За пет минути имала повеќе од 10 пораки во сандачето. Откако ја испратила својата гола слика на човекот кој понудил помош, нејзиниот познаник безбедно бил евакуиран од Харков.

Искуството ја започна идејата и неколку дена подоцна, на Меѓународниот ден на жената, Наско и нејзината пријателка Анастасија Кучменко го започнаа „TerOnlyFans“. („Тер“ е кратенка за територијална одбрана.)

Проектот има сличен модел на OnlyFans, социјална платформа базирана на претплата која стана профитабилен начин за монетизација на креаторите на содржини за возрасни.

only fans makedonija

Но, на TerOnlyFans, парите одат директно кај украинската армија, а не кај креаторите. Три месеци подоцна, групата собра повеќе од 700.000 долари.

Поголемиот дел од донациите одат за територијалната одбрана на Украина, иако Наско рече дека проектот исто така испратил пари до бегалски организации или засолништа за животни.

Од лансирањето на веб-страницата, 35 жени и тројца мажи, од кои повеќето живеат во Украина, се пријавија да испраќаат слики до донаторите. Само 10 од нив имаат претходно искуство со OnlyFans, додека останатите и рекле на Наска дека сакаат доброволно да и помогнат на Украина, рече таа.

Повеќето од донаторите се од Украина, иако групата добивала пари и од луѓе од Холандија, Франција и Велика Британија, рече Наско.

Најголемата донација што група Украинки некогаш ја добиле е уплата во криптовалута од 2.800 долари.

Исто така, за разлика од OnlyFans, волонтерите на проектот не добиваат барања за слики.

Ние не сме сексуални работници, се обидуваме да собереме пари за војна.

Наско, која е по потекло од Белорусија, но живеела во Киев пред војната, рече дека е горда на нејзиниот уникатен пристап за собирање донации за Украина.

„Се чувствувам среќна затоа што можам да ги поддржувам луѓето во Украина“, рече таа.

Наско реши да го напушти Киев и се пресели во стан во Варшава, Полска, каде што управува со TerOnlyFans.

Заедно со Кучменко, која одлучи да остане во Киев, таа продолжува да го промовира проектот на Телеграм, се поврзува со волонтери и уште еднаш ја проверува легитимноста на донациите.

Работата може да биде тешка, но Наско рече дека не планира да се повлече.

Ќе го завршиме овој проект кога Путин ќе умре, а Русија ќе престане со нивната агресија – рече таа.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!