И НА РИБИВЕ ПОЧНАА ДА ИМ БАРААТ KOBИД 19 СО ПЦP ТЕСТ (ВИДЕО)

И НА РИБИВЕ ПОЧНАА ДА ИМ БАРААТ KOBИД 19 СО ПЦP ТЕСТ (ВИДЕО)

Кинески пристанишен град нареди ПЦP тестови на живи морски плодови, вклучувајќи риби, ракови и ракчиња поради стравувањата дека тие се извор на нова појава на Кoвид 19.

ПЦP тестовите беа спроведени на различни животни, вклучително и кокошки и мачки низ Кина во последните неколку години.

Тоа што рибиве не ни имаат бели дробови не е воопшто важно…

БОНУС: Овдека тестираат и нилски коњ…

Оние кои можат да ве натераат да верувате во апсурди, можат да ве натераат да извршите и злостори…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!