игор трајковски

ИГОР ТРАЈКОВСКИ, ОСНОВАЧОТ НА TIME.MK, ПРЕД 1 ГОДИНА БАРАШЕ ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ XOCПИТАЛИЗАЦИЈА НА HEBAKЦИНИPAHИTE, А СЕГА ПРИЗНАВА ДЕКА 9 МЕСЕЦИ ПАТИ ОД ТИHИTУC ПОРАДИ САМАТА BAKЦИHA

Изминативе месеци буквално ги “отрезнија” и најзакоравените т.н. “вaксери”, луѓето кои до пред само 1 година на невaкцинираните гледаа како на една “долна раса”, како на опасни поединци поради кои никогаш нема да се залечат општествените рани предизвикани од кoвид 19.

Сепак, сега ситуацијата е малку (повеќе) поинаква.

Сега токму вaкцинираните (голем дел од нив) ги трпат последиците од експерименталната вaкцина, сега токму тие се најгласните кои сведочат за грешниот избор кој го направиле пред само неколку месеци.

Ист е случајот и со Игор Трајковски, познат како основач на Time.mk, кој на својот Твитер профил на 19 декември 2020 година ќе напише:

“Ако одбиеш вaкцина, потпис, па ако ти треба хoспитализација, последен во редица. Ако остане нешто.”

Во меѓувреме, секако, Трајковски ги прима своите дози од вaкцината за кoвид 19, но…

Пред само десетина дена, на 18 јануари 2022, тој ќе напише нешто малку поинакво.

“9 месеци имам тинитуc (зуење на ушите, нон стоп) кој се појави 5 дена после вaкцината. Од вaкцината е, на сите овие луѓе им се појави во сличен период после првата вaкцина. Нема лек, нема третман. Оставени сме сами да се снаоѓаме кој како знае и умее.”

Карма?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!