twiter tramp

ИЛОН МАСК ГО ВРАТИ ПРИСТАПОТ ДО ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА ДОНАЛД ТРАМП (ВИДЕО)

Се чини дека на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, ќе му биде вратен профилот на Твитер, без разлика што изјавил дека никогаш нема да се врати на таа мрежа бидејќи „досадно е“, како што рече.

Според CNBC, новиот сопственик на Твитер, Илон Маск, кој вети дека ќе ја укине цензурата на оваа социјална мрежа, изјавил дека на Доналд Трамп ќе му биде вратен пристапот до неговата сметка, која е блокирана речиси една година и половина.

https://t.me/disclosetv/7880

Маск во својата изјава додаде дека блокирањето на Трамп е морално погрешно и целосно глупаво, „крајно глупаво“, како што и самиот рече.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!