protesti indija

ИНДИЈА: ПРОТЕСТИ ПРОТИВ СЗО И БИЛ ГЕЈТС ШИРУМ ЗЕМЈАТА: „НАПУШТЕТЕ ЈА ИНДИЈА“ (ВИДЕО)

Движењето „Разбуди се Индија“ организираше протести во Мумбаи со јасна порака до Светската здравствена организација и главниот финансиер на оваа организација Бил Гејтс со порака „Напуштете ја Индија“.

СЗО и Бил Гејтс се до лактите во кал кога станува збор за вклучување и туркање на нивните агенди во оваа земја, а граѓаните се собраа низ Индија поради нивното сѐ поголемо учество во внатрешната политика на земјата.

Во вторникот во Мумбаи се одржа марш против вaкцините, на годишнината од движењето што го нарече Кoвид-19 „заговор на Западот за ограничување на слободите“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!