ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА - ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА – ОРБАН НА ГЛАСАЊЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГАТА

Унгарскиот премиер утрово во Будимпешта гласал на парламентарните избори заедно со сопругата Анико Левај, јавуваат локалните медиуми.

„Војната и мирот се загрозени на овие избори. Војната е во нашето соседство, меѓу две големи земји и ние мора да останеме надвор од конфликтот“, нагласи лидерот на владејачката партија Фидес.

Орбан изрази уверување дека неговите неистомисленици не ја гледаат сериозноста на ситуацијата и дека можат да преземат чекори кои би можеле да ја вовлечат Унгарија во конфликтот.

Според Националната изборна комисија (НВИ), до 9:00 часот на гласање излегле 10,31 отсто од гласачите.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!