ИЗРАЕЛ ГАЃА ЦИВИЛНИ ОБЈЕКТИ И УБИВА ДЕЦА ВО ГАЗА, АМА ОДЕДНАШ ТОА НЕ Е ВАЖНА ВЕСТ ЗА МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕА)

ИЗРАЕЛ ГАЃА ЦИВИЛНИ ОБЈЕКТИ И УБИВА ДЕЦА ВО ГАЗА, АМА ОДЕДНАШ ТОА НЕ Е ВАЖНА ВЕСТ ЗА МЕЈНСТРИМ МЕДИУМИТЕ (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕА)

Иако во текот на изминатите месеци од страна на главните „мејнстрим“ медиуми се изнаслушавме за наводни руски воени злосторства во Украина (а секако не за веќе потврдените украински воени злосторства во земјата), сега истите тие „слободни и независни“ носители на информирањето, се чини дека се затекнати, односно не знаат како Израел гаѓа цивилни објекти, куќи и згради во Газа, притоа повредувајќи, но и убивајќи огромен број на невини деца.

Дури и оние што известуваат за овие неспорни факти (за што во продолжение ќе можете да видите и соодветни видеа и фотографии како доказ), тоа не го прават со нималку емоции, а уште помалку со осуда на начинот на војување на израелската армија.

Се чини дека никој нема ништо против што ракетите паѓаат буквално на улица. Погледнете на следното видео:

А следните вознемирувачки фотографии ќе ви ја доловат болката на цивилното палестинско население, болка за која, за жал, се чини дека никој воопштоп не се интересира…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!