kadirov protiv nato

КАДИРОВ: НИЕ НЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ УКРАИНА, НИЕ СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ НАТО

ДЕНЕС не се бориме против Украина, ние се бориме против НАТО. НАТО ги вооружува, Западот ги вооружува, нивните платеници се таму – изјави Рамзан Кадиров, пренесува РИА Новости.

До тој заклучок дојде при своето обраќање на едукативниот маратон „Нови хоризонти“, на друштвото „Знаење“.

Кадиров претходно изјави дека специјалната операција во Украина се одвива според планот.

Во својот препознатлив остар тон во јавноста, Кадиров изјави и дека германскиот канцелар Олаф Шолц „се однесува шизофренично“, а не пропуштил ниту коментар на сметка на американскиот претседател Џозеф Бајден.

„Американскиот претседател Џозеф Бајден му диктира на Западот, иако ништо не разбира“, рече Кадиров.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!