kadirov specijalna operacija

КАДИРОВ: СПЕЦИЈАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА ДА ПРОДОЛЖИ СЕ ДОДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СЕ ИЗВИНАТ И НЕ ГИ УКИНАТ САНКЦИИТЕ

Специјалната операција во Украина треба да продолжи додека САД и западните земји не ги укинат санкциите кон Русија и не се извинат, изјави шефот на Чеченија Рамзан Кадиров.

– Војната треба да трае додека не се укинат сите санкции и да се извинат. Војна за добро, војна за среќа на народот. Борбата е задоволство, го добиваме ова задоволство. Како што рече (претседателот на Руската Федерација) Владимир Владимирович, ние сме како маченици, ние не умираме, а тие умираат, рече Кадиров во видеото објавено на каналот Телеграм.

Русија започна воена операција во Украина на 24 февруари. Претседателот Владимир Путин нејзината цел ја нарече „заштита на луѓето кои осум години се изложени на малтретирање и геноцид од режимот во Киев“.

За тоа, според него, се планира да се изврши „демилитаризација и денацификација на Украина“, да се изведат пред лицето на правдата сите воени злосторници одговорни за „крвавите злосторства над цивилите“ во Донбас.

Според Министерството за одбрана на Русија, вооружените сили ја напаѓаат само воената инфраструктура и украинските војници, а од 25 март ги завршија главните задачи од првата фаза – значително го намалија борбениот потенцијал на Украина. Главната цел на руската операција е ослободување на Донбас.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!