КАКО БАЈДЕН СЕ ИСПЛАШИ ОД ВЕЛИГДЕНСКАТА МАСКОТА ВО БЕЛАТА КУЌА (ВИДЕО)

КАКО БАЈДЕН СЕ ИСПЛАШИ ОД ВЕЛИГДЕНСКАТА МАСКОТА ВО БЕЛАТА КУЌА (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи видео од американскиот претседател Џо Бајден, снимено на велигденската забава во Белата куќа.

На снимката е прикажан моментот кога Бајден со американските медиуми разговара за судирот меѓу Авганистан и Пакистан.

Одеднаш се појавува маскотата „велигденски зајак“ кој сакаше да се поздрави со Бајден, но тој се преплаши, ја прекина реченицата на половина и замина.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!