чеченски војници украина

КАКВИ СЦЕНИ: ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЧЕЧЕНСКИ ВОЈНИЦИ ПОЛОЖУВААТ ЗАКЛЕТВА ПРЕД РУСКОТО ЗНАМЕ И СЕ УПАТУВААТ КОН УКРАИНСКИОТ ФРОНТ (ФОТО+ВИДЕО)

Ако во некоја земја на планетава во моментов навистина важи она „едно општество за сите“, заедничко општество на сите народи и религии, но обединето под едно единствено знаме – тоа е Руската Федерација.

Сцени од кои ви надоаѓаат морници пристигаат од главниот град на Чеченија, Грозни. Оваа република со долга историја на конфликти со рускиот народ, сега е пример за еден од економски најпросперитетните руски региони, а воедно и регион со величенствена почит и љубов кон матичната држава – Русија.

Така, десетици илјади чеченски војници штотуку положија заклетва и во присуство на нивниот лидер, Рамзан Кадиров, се упатија на украинскиот фронт.

Најголем дел од нив се всушност елитни воени единици на руската армија.

Погледнете го видеото:

Инаку, во текот на вчерашниот ден веќе протекоа фотографии на чеченски војници кои се веќе во шумите во близина на Киев. Како и кога пристигнале таму останува непознато.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!