КИНЕСКИ ЕКСПЕРТ ПРЕДУПРЕДУВА: ДОЛАРОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ЦРНА ДУПКА - ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА ГИ УНИШТИ БОГАТСТВАТА НА ДРЖАВИТЕ И ПОЕДИНЦИТЕ!

КИНЕСКИ ЕКСПЕРТ ПРЕДУПРЕДУВА: ДОЛАРОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ЦРНА ДУПКА – ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МОЖЕ ДА ГИ УНИШТИ БОГАТСТВАТА НА ДРЖАВИТЕ И ПОЕДИНЦИТЕ!

„Соединетите Држави ги прекршија главните принципи на капиталистичката пазарна економија и се подготвени да го нарушат глобалниот политички и економски поредок,“ изјави во четвртокот за руската новинска агенција РИА Ванг Заибанг, висок истражувач во кинескиот институт Таихе.

Според експертот, Саудиска Арабија и другите блискоисточни сојузници на САД станале незадоволни од активностите на Вашингтон во последниве години.

„Денешната Америка е несигурна и недоверлива“, рече тој, истакнувајќи дека тоа е причината зошто Ријад и Пекинг ги забрзаа дискусиите за прашањето за трговија во кинески јуани. Доколку разговорите бидат успешни, тие ќе имаат големо влијание врз кинеско-саудиската нафтена соработка, меѓународните монетарни односи и целиот финансиски поредок, додаде тој.

„Доларот се претвори во огромна црна дупка, која во секое време може да го уништи богатството на земјите и поединците“, додаде тој.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!