КОЈ СИ ИГРА СО СРБИЈА?! УШТЕ ЕДНА ДОЈАВА ЗА БОМБА НА ЛЕТОТ БЕЛГРАД - МОСКВА

КОЈ СИ ИГРА СО СРБИЈА?! УШТЕ ЕДНА ДОЈАВА ЗА БОМБА НА ЛЕТОТ БЕЛГРАД – МОСКВА

Летот на Ер Србија за Москва беше пренасочен назад во Белград десет минути по полетувањето, откако беше пријавена бомба во авионот Ербас А330-200.

Минатата недела беа пријавени голем број слични лажни закани како очигледен израз на незадоволство од тековните операции на авиокомпанијата во Русија.

Српскиот претседател Александар Вучиќ неодамна изјави дека заканите биле оркестрирани од странски тајни служби. Вучиќ пред два дена излезе во јавноста и рече дека летовите за Русија намерно доцнат половина час за да се избегнат лажни закани додека авионот е во воздух.

Ер Србија го блокираше пристапот до својата веб-страница во Украина. Најголем дел од заканите со лажни бомби доаѓале од Украина, иако некои дошле и од Полска.

Оваа недела, српската авиокомпанија ги намали своите операции кон Москва од петнаесет на осум неделно по критиките дека профитира од тековната војна во Украина.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!