djokovic

КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на претстојниот Австралија опен, потврдија од земјата.

Има добри вести за најдобриот тенисер на светот, а тоа е дека ќе игра на Австралија Опен во јануари 2023 година, ексклузивно пренесува „Хералд Сан“.

Како што веројатно знаете, Новак Ѓоковиќ не играше на Австралија Опен во 2022 година поради тиранијата на корoна во Австралија, поради која светскиот рекет број 1 беше депортиран од таа земја.

Постоеше страв дека Ѓоковиќ нема да може да игра во Австралија во следните три години, но според Хералд Сана, Ѓоковиќ нема да добие забрана и ќе можеме да го гледаме на престижниот турнир во јануари.

Таму ќе ја започне својата потрага по 10-та шампионска титула на првиот Грен слем во сезоната.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!