dzo bajden

КРАЈ ЗА БАЈДЕН! ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ЏО КОЈ ”ВЕЌЕ СЕ ОПОРАВИ” ОД ВИРУCОТ

Новата анкета на Си-Ен-Ен покажува дека 75 отсто од гласачите на демократите и демократите сакаат партијата да номинира некој друг освен сегашниот претседател Џо Бајден на изборите во 2024 година.

Анкетата доаѓа бидејќи рејтингот на Бајден останува низок, а повеќето Американци се незадоволни од состојбата на земјата и економијата.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера во Вашингтон изјави дека во САД се акумулирани многу проблеми, вклучувајќи го и зголемувањето на криминалот, корупцијата во образовниот систем, бирократијата, високата инфлација и приливот на мигранти. Во таа насока Трамп вети дека ќе продолжи со својата политичка активности и покрај напорите на корумпираниот државен апарат да го спречи тоа.

Американската економија е оптоварена со инфлација и страда од последиците од војната во Украина, но не е во рецесија, соопшти Белата куќа.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!