novak dzokovic

КРАЛОТ НА ТЕНИСОТ И СЛОБОДАТА ДОАЃА ВО БЕЛГРАД! ОРГАНИЗИРАН ДОЧЕК

Новак Ѓоковиќ, седумкратниот шампион на Вимблдон, но пред се некој кој ја задржа својата позиција и покрај уцените, забраните и депортацијата за време на кoрона хистеријата, во понеделник од 20 часот во Белград ќе биде свечено пречекан со новиот трофеј.

Дочекот е во организација на Тенискиот сојуз на Србија, а ќе се одржи пред Домот на Народното собрание.

Се очекува Ѓоковиќ да и се обрати на публиката околу 21 часот, од истото место каде што зборуваше по освојувањето на првиот трофеј на Вимблдон во 2011 година.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!