ксенија вучиќ

КСЕНИЈА ВУЧИЌ, ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ, ВЕРОЈАТНО ПOЧИHAЛА ОД TPOМБ, А ПРЕТХОДНО СЕ BAKЦИHИPAЛA И СО ТPETАТА ДOЗA!

Ксенија Вучиќ, поранешната сопруга на српскиот претседател, Александар Вучиќ, изненадно починала вчера попладне во 56-тата година од животот.

Уредникот на српски Информер, Драган Вучиќевиќ, во телевизиско гостување открива каков човек била Ксенија.

“Ксенија ја знаевме со децении. Прекрасен човек, добар другар, пожртвувана мајка. Судбината е сурова. Почина во својот стан. Данило бил со неа, му починала на раце и тоа е страшно. Штом слушнал за тоа, претседателот отишол во нејзиниот дом. За 6-7 минути пристигнала Итната помош, се обиделе да ја реанимираат еден час, но немало помош, открива Вучиќевиќ, кој додава дека сѐ уште не се знае причината за смртта, но се претпоставува дека е тромб.

Освен тоа што важеше за жесток напаѓач на сите оние кои се осудуваа јавно да го критикуваат нејзиниот поранешен сопруг, на социјалните мрежи, во повеќе наврати, ја фалеше вaкцината за кoрона вируcот и повикуваше сите да се вaкцинираат, а потоа и да ја примат и третата “буcтер” дoза.

Ксенија Вучиќ пред само 2 недели, на 15 јануари 2022, на својот Твитер профил ќе потврди дека веќе примила 3 дози од кинеската Синофарм вакцина.

“Ајде да ставиме прст на чело и (ако е можно) да дадеме искрен одговор – што би се случило со Новак Ѓоковиќ ако во Австралија дојдеше со 3 Синофарм (мој случај…) или 3 Спутник5 вакцини? Толку за тоа…” – пишува Ксенија.

Тоа го потврдува и во емисија во живо на ТВ Пинк од 17 јануари годинава, кога вели:

“Јас во себе имам 3 вакцини…”

Извадокот погледнете го на минута 6:27 од следното видео:

Секое совпаѓање е само случајно…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!