ЛУДНИЦА! КИМ ЈОНГ УН ОФОРМИ АНТИ-KOBИД ВОЈСКА, ПА ОРГАНИЗИРАШЕ ПАРАДА! СТРАШНО ВИДЕО КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ!

ЛУДНИЦА! КИМ ЈОНГ УН ОФОРМИ АНТИ-KOBИД ВОЈСКА, ПА ОРГАНИЗИРАШЕ ПАРАДА! СТРАШНО ВИДЕО КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ!

Во Северна Кореја, од почетокот на кoрона хистеријата која за чудо ја погоди оваа земја две и пол години откако веќе се прошири низ целиот свет, пријавени се над два милиони случаи позитивни на кoвид 19.

Северна Кореја како Северна Кореја, каде забраната за движење и социјално дистанцирање е вродена кај народот, веројатно нема да има проблеми со спроведување на безначајни мерки на заклучување, но тоа не го спречи диктаторот Ким Јонг Ун, кој преку ноќ стана главна ѕвезда на западните медиуми затоа што ја прифати кoрона хистеријата, да парадира и да му покажува на светот колку е подготвен да се бори со познатиот вируc.

Во екот на хистеријата, тој одлучи да трансформира дел од армијата во „Анти-Кoвид“ единица за брза реакција против ширењето на вирусот, па организираше парада (како што му доликува на Ким), сними видео кое брзо ја виде светлината на денот во западниот свет.

Огромен број припадници на армијата под маски во акција може да се забележат како маршираат и трчаат низ Пјонгјанг, а жени во азиски костими ги испраќаат со цвеќиња.

Лудница во севернокорејски стил послужена со свежи западни зачини.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!