МАЈКА НА 2 ДЕЦА (36) ПОЧИНАЛА 11 ДЕНА ПО BAKЦИHAЦИJATA! ПАТОЛОГ ТВРДИ: „БИ БИЛА ЖИВА ДА НЕ ПРИМЕЛА BAKЦИHA!“

МАЈКА НА 2 ДЕЦА (36) ПОЧИНАЛА 11 ДЕНА ПО BAKЦИHAЦИJATA! ПАТОЛОГ ТВРДИ: „БИ БИЛА ЖИВА ДА НЕ ПРИМЕЛА BAKЦИHA!“

Патологот рече дека мајката на две деца можеби сѐ уште би била жива доколку не ја примила вaкцината за Кoвид 19.

Семејството шокирано слушаше додека патологот го откри своето верување дека 36-годишната мајка починала како резултат на вaкцината на Фaјзер за KOBИД 19.

Обдукцијата на телото на Доун Волдриџ (Davn Vooldridge) претходно се покажа како неубедлива, но истрагата откри дека нејзината неочекувана смрт, која настапила 11 дена по првата доза вaкцинација за KOBИД, веројатно била директна последица на самата вaкцинација.

Таа беше пронајдена мртва во нејзината куќа минатиот јуни од нејзиниот брат, откако не успеала да го земе синот од училиште со што предизвикала загриженост во семејството.

Во изјавата, нејзиниот сопруг Ешли рече:

„Ние добивме син пред 6 години… нашата ќерка има само две години… Мојата главна грижа е дека кога ќе станат доволно возрасни, како да им објаснам зошто мајка им умре.“

Платениците со официјално име наречени „факт-чекери“ сигурно сега и на оваа вест ќе и стават етикета за „лажна“… Но, по козјнае кој пат велиме, НИЕ, за многу брзо време, ќе ве тужиме ВАС!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!