МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ: СЛЕДНИОТ БРАН НА ТЕХНОКРАТСКИ ЗЛОСТОРСТВА ПРОТИВ ЧОВЕЧНОСТА

МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ: СЛЕДНИОТ БРАН НА ТЕХНОКРАТСКИ ЗЛОСТОРСТВА ПРОТИВ ЧОВЕЧНОСТА

Моментално патувам низ земјата со д-р Џуди Миковиц, Ричард Флеминг и Рајнер Фулмих. Темата на нашата еднодневна конференција во девет градови се фокусира на случајот со злосторствата против човештвото извршени од лидерите на „Биг Фарма“ и картелот за „биосигурност“. Навистина, има многу потенцијални злосторства на национално и меѓународно ниво. Но, сега, запознајте ги мајмунските сипаници!

Нашиот случај е изграден од форензичка гледна точка што ја испитува пaндемијата СAРС-КoВ-2 наназад: нејзините заговорни почетоци, прекршување на меѓународното право и Нирнбершкиот кодекс и масовна кампања за прикривање на злосторствата и кривичните дела.

Сепак, одеднаш на светската сцена се појавија мајмунски сипаници, по истото сценарио како СAРС-КoВ-2. Како таков, тоа е „злостор во тек“ што ни го донесоа истите луѓе и на ист начин.

Овој пат, сценариото следи по документот „Зајакнување на глобалните системи за превенција и одговор на биолошки закани со високи последици“, кој се базира на „Вежба 2021“ спроведена во партнерство со Минхенската безбедносна конференција. Оваа скриптна симулација на био-терористички напад се заснова на намерно вооружена верзија на вирусот на мајмунски сипаници.

Произведени од Иницијативата за нуклеарна закана (NTI), учесниците и соработниците се во голема мера исти како оние кои учествуваа на Симулациониот настан 201 што го предвидуваше СAРС-КoВ-2, неговото воведување и неговите политики: Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, Wellcome Trust, China CDC, Обединетите нации, Мерк, Џон Хопкинс, Стејт департментот на САД итн.

Според Извршното резиме на извештајот,

Сценариото на вежбата покажа смртоносна, глобална пaндемија која вклучува необичен вид на вирусот на мајмунски сипаници што се појави во измислената нација Брини и се шири низ светот во текот на 18 месеци. Конечно, сценариото на вежбата откри дека првичната eпидемија била предизвикана од терористички напад со употреба на патоген направен во лабораторија со несоодветни одредби за биосигурност и лош надзор. До крајот на вежбата, измислената пaндемија резултираше со повеќе од три милијарди случаи и 270 милиони смртни случаи ширум светот.

Според распоредот за симулација, нападот се случува на 15 мај 2022 година. Бидејќи симулацијата на НТИ се одржа повеќе од една година порано, во март 2021 година, не е случајно што Светската здравствена организација (СЗО) била информирана за четири „потврдени Случаи на мајмунски сипаници во Обединетото Кралство, почекајте… 15 мај 2022 година. Што? Да, истиот ден за кога беше „проречено“.

После тоа, насловите за eпидемијата на мајмунски сипаници се проширија како шумски пожар и сега доминираат во глобалниот циклус на вести. Еве неколку примери:

 • Официјални лица за јавно здравје во Масачусетс го потврдија случајот со мајмунски сипаници – Одделот за јавно здравје во Масачусетс, 18 мај;
 • Мајмунски сипаници – СЗО, 19 мај, страница со информации за мајмунски сипаници;
 • Мајмунските сипаници стануваат глобални: зошто научниците се на штрек – Nature, 20 мај;
 • Ретка епидемија на мајмунски сипаници во Обединетото Кралство, Европа и САД: Што е тоа и дали треба да се грижиме? – НПР, 20 мај;
 • ЦДЦ ги советува лекарите да бидат претпазливи за мајмунски сипаници бидејќи СЗО потврдува епидемии во 11 земји – The Epoch Times, 21 мај;
 • СЗО очекува да се појават повеќе случаи на мајмунска сипаница ширум светот – Ројтерс, 21 мај;
 • „Сите треба да бидат загрижени“ за мајмунските сипаници, предупредува Бајден – Њујорк Тајмс, 22 мај;
  Мајмунски сипаници: Израел, Швајцарија и Австрија потврдуваат случаи – Би-Би-Си Њуз, 22 мај.

Според сценариото на НТИ, до 5 јуни 2022 година, беше откриено дека „секвенционирањето на геномите на примероците од пациентите со мајмунска сипаница открива дека сојот во Бринија содржи мутации што го прават отпорен на постоечките вакцини“. Откритието поттикнува „агресивни мерки“ како што се „забрана на масовни собири, наметнување мерки за социјално дистанцирање и спроведување на задолжителни наредби за маски“.

Звучи познато? Веднаш е очигледно дека сите овие таканаречени експерти не научиле ништо за докажаната бескорисност на сите овие политики, а наместо тоа ги зајакнуваат како да се единствениот начин да се „израмни кривата“.

Сепак, повознемирувачка од кое било од горенаведените е промената на политиката на предупредување за нова пaндемија. Во Наодот 2, тие препорачуваат дека „владите треба да ја подобрат подготвеноста преку развивање планови за одговор на пандемијата на национално ниво кои се изградени на кохерентен систем кој поттикнува антиципативни активности засновани на базата „без жалење“.

Нема каење? Од каде дојде оваа фраза? Очигледно од учесникот во вежбата кој рекол: „Ќе биде хаотично и застрашувачко, но едвај чекате да бидете сигурни. Мора да дејствувате без каење.“

Оваа луда политика значи дека владите треба да бидат подготвени да наредат затворање дури и ако само се сомневаат дека може да се подготви пандемија. Односно, не се потребни конкретни докази. Таквата политика би била иницирана по принципот „без жалење“ доколку згрешат, а сепак нанеле голема штета на нивното население и фирми.

Кој го започна ова? Овој дел е сосема јасен. Нивните препораки наведуваат дека „CЗО мора да воспостави сеопфатен, транспарентен, меѓународен систем за предупредување за јавното здравје“, како и „да развие и воведе национални предизвикувачи за ран, проактивен одговор на пaндемијата“.

Владите и нивните лидери „мора да прават грешки кога преземаат рана акција“ лидерите не можат да чекаат да се натрупаат случаи или смртни случаи пред да одговорат. Доколку постои значителна шанса eпидемијата да се претвори во пандемија, националните лидери треба да ги зголемат своите напори и способност да реагираат.

Значајна шанса?

Накратко, CЗО ги поставува предизвикувачите на ограничувањата врз основа на претпоставки, а не на докази, а потоа од националните влади се очекува да одговорат на тие предизвикувачи за да затворат сè за секој случај. Тие мора да ја отфрлат секоја воздржаност и претпазливост, однапред посветени на тоа да не жалат и не се каат дури и ако направат голема грешка.

Додека сценариото за мајмунски сипаници завршува на 1 декември 2023 година, тие предвидуваат дека ќе има 3,2 милијарди случаи на мајмунски сипаници и 271 милион смртни случаи. Се разбира, ова е чиста фикција, но дали ќе биде доволно да се принудат владите да блокираат „без жалење“ за секој случај? Ова очигледно е случај во Белгија, бидејќи таа е првата земја што воведе задолжителен кaрантин за мајмун сипаници: секој што е позитивен мора да биде изолиран 21 ден. Сигурно ќе следи задолжително масовно тестирање, како и обновени операции за следење контакти.

Дека технократијата е во војна со целиот цивилизиран свет сега е очигледно. Предупредив дека секако ќе се случат дополнителни напади, покрај СAРС-КoВ-2. Оваа паника од мајмунски сипаници само се влошува со имагинарен недостиг на храна, инфлација, енергетска криза и финансиска криза.

Ќе ве оставам со една последна мисла. Овие софистицирани експерти за симулација на NTI се преправаат дека му служат на „поголемото добро“ со тоа што не штитат од непознати биотерористи. Но, што ако ТИЕ се вистински терористи кои повторно ја мамат целата планета како што направија со СAРС-КoВ-2?

Текстот е преземен од Technocracy.news

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

 • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
 • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
 • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
 • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!