mask

МАСК ОДБИ ДА ГИ БЛОКИРА РУСКИТЕ МЕДИУМИ: ИЗВИНЕТЕ ШТО СУМ АПСОЛУТЕН ПОДДРЖУВАЧ НА СЛОБОДА НА ГОВОР

Илон Маск и неговата компанија SpaceX имале одредени побарувања од некои држави, па така тој денеска рече дека некои влади, но не и украинската, му наредиле на неговиот сателитски широкопојасен сервис Starlink да ги блокира руските извори на информации и медиумски куќи.

“Тоа нема да го направиме освен ако не сме на нишан. Жал ни е што сме апсолутни поддржувачи на слободата на говорот“, напиша Маск на својот Твитер профил, пренесува Ројтерс.

На почетокот на неделава, шефот на SpaceEx предупреди дека има големи шанси неговиот Starlink да биде „на удар“ во Украина.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!