litija srbija

МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)

Во Белград денеска пред Патријаршијата почна нова голема литија за спас на Србија, против геј парадата и предавството на Косово и Метохија и покрај бомбардирањето на медиумите кои на секој начин се обидуваа да згасне традиционализмот во Србија.

Масата народ пристигна пред црквата Свети Сава каде започна молитвата. Сите прозападни медиуми повторно молчат за големиот број насобрани луѓе и пренатрупаните централни улици на Белград.

Голем број учесници го носат знамето на Србија и Русија, долго 600 метри. Покрај молитвата се пуштаат и патриотски и православни песни.

Литургијата помина низ централните улици, а по нејзиното завршување голем број луѓе присуствуваа на молебенот пред црквата Свети Сава каде служеше и патријархот Порфирије.

Според некои српски медиуми се подготвува пеколен план за одржување на парада на содомитите. Се вели дека прво полицијата ќе го забрани собирот, а ЛГБТ пропагандистите ќе се жалат до судот кој сепак ќе ја дозволи прошетката.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!