МУ ОСТАНА ЛИ ЗДРАВА ВЕНА?! ЏО БАЈДЕН ВЧЕРА ПРИМИ ЧЕТВРТА ДОЗА ОД BAKЦИHATA ЗА KOBИД 19

МУ ОСТАНА ЛИ ЗДРАВА ВЕНА?! ЏО БАЈДЕН ВЧЕРА ПРИМИ ЧЕТВРТА ДОЗА ОД BAKЦИHATA ЗА KOBИД 19

Американскиот претседател Џо Бајден вчера ја прими втората бустер доза вакцина за кoронавируcот, соопшти Белата куќа.

Бајден (79) ја доби четвртата доза од вакцината откако и се обрати на јавноста на новата владина веб-страница СOVID.gov, која треба да помогне да се одговори на пандемијата и да обезбеди информации за тестирање и вакцинација.

-Дозата му ја даде член на медицинскиот персонал во Белата куќа, изјави портпарол.

Бајден ја прими вакцината еден ден откако САД одобрија четвртата доза на вакцините на Фајзер/Бионтек или Модерна за луѓе над 50 години, бидејќи властите предупредуваат на потенцијален нов бран предизвикан од т.н. БА. 2 подваријантата на омикрон.

Загрижени за состојбата на неговите крвни садови, речиси сите избоцкани од „вакцината“ за ковид 19, се надеваме дека Бајден нема да има никаква потреба да заврши на болничко лекување, барем не во блиска иднина…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!