НАЈНОВА ВЕСТ: ТУРЦИЈА СТАВА ВЕТО НА ПРИЕМОТ НА ШВЕДСКА И ФИНСКА ВО НАТО?!

НАЈНОВА ВЕСТ: ТУРЦИЈА СТАВА ВЕТО НА ПРИЕМОТ НА ШВЕДСКА И ФИНСКА ВО НАТО?!

Според западните и источните медиуми, а како што претходно најави најтесниот круг на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, влезот на Шведска и Финска во НАТО ќе биде спречен од страна на Турција.

Турција, која е полноправна членка на алијансата, ќе стави вето на приемот на нови членки во оваа организација, наводно изјавил самиот Ердоган.

По најавата дека Шведска и Финска ќе влезат во НАТО, Русија експресно реагираше и порача дека на ваквата закана ќе одговори со сите можни средства.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!