НАЈНОВО ОД БАЈДЕН: „СЛЕДИ НОВА ПAHДЕМИJA!“ (ВИДЕО)

НАЈНОВО ОД БАЈДЕН: „СЛЕДИ НОВА ПAHДЕМИJA!“ (ВИДЕО)

„Ни требаат повеќе пари.

Но, не ни требаат повеќе пари само за вaкцини за децата.

Ни требаат повеќе пари за ПЛАН ЗА ВТОРА ПAHДЕМИЈА.

ЌЕ ИМА НОВА ПAHДЕМИЈА!

Треба да мислиме однапред.

И тоа не е нешто што минатиот (владин) состав го правеше како што треба.

Тоа е нешто што ние го правиме како што треба. Затоа ни требаат пари!“ – завршува американскиот претседател Џо Бајден.

Погледнете ја изјавата на Бајден во оригинал на следното видео:

Нешто слично претходно предвидуваше и самиот Бил Гејтс, па се работи ли за некаква „анализа“ или веќе подготвено сценарио со кое веќе е време јавноста да биде запознаена и предупредена дека „сигурно“ ќе се случи?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!