НАЈBAKЦИНИPAHАТА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА СЕГА ГИ ИМА НАЈЛОШИТЕ РЕЗУЛТАТИ СО KOBИД!

НАЈBAKЦИНИPAHАТА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА СЕГА ГИ ИМА НАЈЛОШИТЕ РЕЗУЛТАТИ СО KOBИД!

Дали двете работи се некако поврзани?

Практично секој возрасен човек во Португалија примил најмалку две дози од вaкцината против KOBИД, промовирана како „чудотворен лек“ – при што огромното мнозинство е исто така „засилено“/бустано со трета доза, а од мај – некои и со 4-та. Сепак, овој месец (Јуни), највaкцинираната земја во Европа постојано ги пријавуваше своите најлоши резултати.

Португалија останува земја од Европската унија со најмногу нови случаи на Кoвид-19 на милион жители во последните седум дена и е втора во светот, според Португал Њуз.

Иако до неодамна се сметаше дека е најдобро позиционирана нација во Европа за справување со идните бранови на кoронавируcот, реалноста го погоди Лисабон како нуклеарна бомба.

Од сите земји во Европа, „Португалија го доживеа најдраматичниот бран“, пишува „Гардијан“. „Со инфекции на седумдневен просек од 2,043 на милион во понеделникот – Португалија останува со втора највисока стапка на нови случаи во светот“. Се чини дека „чудотворените“ вaкцини не само што не успеаја да го спречат проблемот со KOBИД, туку потенцијално го влошија.

Само за потсетување, како за Португалија пишуваше Њујорк Тајмс во Октомври 2021:

https://www.nytimes.com/2021/10/01/world/europe/portugal-vaccination-rate.html

Инаку денес, Милена Стевановиќ, директорка на инфективната клиника тврдеше дека зголемувањето на бројот на случаи во Македонија се должи на ниската стапка на вакцинација. Знаејќи ги фактите кои ви ги претставивме, за оваа изјава Стевановиќ не треба да биде сменета, треба да биде кривично гонета!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!