НЕ Е НАПРАВЕНО НИШТО СЛИЧНО: МОЌНАТА РУСКА РАКЕТА КОЈА ЌЕ ОЛАДИ МНОГУ ВЖЕШТЕНИ ГЛАВИ

НЕ Е НАПРАВЕНО НИШТО СЛИЧНО: МОЌНАТА РУСКА РАКЕТА КОЈА ЌЕ ОЛАДИ МНОГУ ВЖЕШТЕНИ ГЛАВИ

Русија е принудена да ги зајакне своите вооружени сили бидејќи светот влегува во фаза на акутна нестабилност.

Тоа е поврзано со целосно преструктуирање на светскиот поредок и создавање нови центри на моќ, вели рускиот воен експерт Константин Сивков по повод најавата дека руската армија ќе ја добие првата интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“ до крајот на годината.

Рускиот претседател Владимир Путин најавувајќи вооружување на руските сили со ракети „Сармат“ нагласи дека во светот нема пандан на „Сармат“ и дека „долго ќе го нема“ во иднина.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!