НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН - ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

НЕ Е НИ ЧУДНО ЗОШТО ЃОКОВИЌ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА НАСТАП НА УС ОПЕН – ФАРМАКОМАФИЈА МЕЃУ ГЛАВНИТЕ СПОНЗОРИ

Два месеци медиумите известуваат за настаните околу учеството на Новак Ѓоковиќ на УС ОПЕН оваа сезона, а јасно е дека Ноле не е мета само на тие и таквите медиуми, туку и на нивните спонзори.

Дека Ѓоковиќ е мета на нивните спонзори поради своите ставови за слободата на избор и слободата без разлика на кого се однесува, веќе сме навикнати, но дека e мета на организаторите на турнирите е нешто што не можевме да го замислиме до Австралија по што не верувавме дека може да има нова забрана за учество на турнирот на најдобриот светски спортист.

Но, тоа се случи. Се случи и покрај фијаското со кoрона хистеријата, Вашингтон да не дозволи Ѓоковиќ да дојде во нивната земја. Чудно?

Не е чудно затоа што е позната политиката на Белата куќа, која е до лактите крвава и вклучена кога станува збор за КОВИД-19, кој беше тестиран со нивните пари и донации и „сосема случајно“ протече од лабораторијата во Вухан.

Не е чудно, бидејќи Ѓоковиќ е човек број еден кој се залага за слобода на избор во лекувањето, а тоа и наштетува на фармакомафијата, која, како што можевме да видиме денеска на терените на УС Опен, е еден од главните спонзори на овој турнир.

Фотографијата која го обиколи светот треба да биде јасен показател „зошто Новак не смее да учествува“.

Модерна е една од компаниите кои најмногу профитираа од производството на мPHК вaкцини за време на хистеријата на кoрона. Челниците на оваа компанија неодамна поднесоа тужба против Ффјзер за, како што тврдат, кражба на технологија за вакцини, а ве прашуваме, се прашувате ли зошто Новак не игра?

Како што може да се види на официјалната веб-страница за презентација на УС Опен, компанијата Модерна е означена како еден од главните спонзори.

moderna us open

Оваа фотографија ја решава таа дилема, сигурни сме.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!