НЕМА „EВРОПРАЈД“ - 17 СЕПТЕМВРИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ - СРБИН ИНФО

НЕМА „EВРОПРАЈД“ – 17 СЕПТЕМВРИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ – СРБИН ИНФО

Како што јави редакцијата на „Србин инфо“, на 17 септември полицијата ќе ги забрани сите собири во Белград, а со тоа и одржувањето на таканаречената Парада на Гордоста или „Европрајд“.

Исто така, одредени проевропски партии кои најавија дека може да организираат протест тој ден, исто така нема да можат да добијат дозвола за собирање.

Од друга страна, се чини дека власта навистина не сака да дозволи собир.

На последниот митинг одржан во неделата се собраа меѓу 50.000 и 70.000 луѓе.

Следната голема литија „За спас на Србија“ ќе се одржи на 11 септември, на денот на Отсекувањето на главата на Свети Јован Крстител.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!