besmrten polk

НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ НА НАЦИЗМОТ: САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГО ЗАБРАНИЈА БЕСМРТНИОТ ПОЛК

„Бесмртен полк“ е национална акција која се одржува во Русија и други земји во спомен на учесниците и жртвите од Втората светска војна.

„Властите на САД и Велика Британија го забранија маршот на „Бесмртниот полк“ на нивна територија, изјави денеска копретседателот на централниот штаб на истоименото социјално движење, генерал полковник Сергеј Макаров.

„Во Велика Британија не само што е забранета целата поворка, туку забрането е дури и полагањето цвеќе и венци на споменикот во Лондон. Во Ирска согласноста за поворката беше повлечена, во Казахстан властите се против одржување мирна поворка на Бесмртниот полк, а САД забранија положување цвеќе на споменикот на духот на Елба“, изјави тој на на прес-конференцијата, пренесува РИА Новости.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!