kanada vakcina

НЕBAKЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА ОД КАНАДА НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДРЖАВАТА – АМА НЕBAKЦИНИРАНИТЕ УКРАИНЦИ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ

Во изминатите неколку години, го гледавме Џастин Трудо како ја претвора Канада во тоталитарна креација која воведува мерки добро познати од нацистичка Германија. Една од најстрогите е секако целосната забрана за патување за невaкцинирани лица, а не само преку границите, туку и во земјата, потребен е сертификат за KOBИД за да се качат во авион или воз.

Џастин Трудо сега одлучи дека невaкцинираните Украинци заслужуваат подобар третман од Канаѓаните и дека федералната забрана за патување не треба да важи за нив.

Според канадско-украинската веб-страница за овластување за итни случаи за патување, „Украинците и нивните семејства кои доаѓаат во Канада од странство се ослободени од канадските барања за вaкцинација против KOBИД-19, но мора да ги исполнуваат сите други барања за патување во јавното здравје, како што се карантин и тестирање.

И само во случај тоа да не е јасно, владата понатаму наведува дека невaкцинираните Украинци и членовите на нивните семејства кои стекнуваат или веќе имаат привремен статус во Канада „може да поднесат барање за продолжување на нивниот статус на привремен престој до 3 години“ и „може да одат и да се вратат во Канада во секое време додека нивната виза е валидна“. Член на семејството вклучува и брачен другар или партнер со обичниот закон.

Значи, ако сте невaкциниран Канаѓанец кој сака да побегне од својата земја по долгогодишно брутално затворање и сегрегација, не грижете се! Се што треба да направите е да се омажите за Украинец или да бидете со него во заедничкиот живот една година.

Се разбира, оваа крајно дискриминаторска одлука не треба да биде премногу шокантна. На крајот на краиштата, Трудо не се срами да го изрази својот презир кон Канаѓаните кои не ги почитуваат правилата затоа што ги нарече женогени и расисти затоа што ја одбиле вaкцината.

Тој, исто така, покажа наклонетост кон Украина, бидејќи неодамна се појави целосно без маска за време на неговото патување во оваа главно невaкцинирана странска нација, иако сè уште ја носи во Канада и ги принудува Канаѓаните да ја носат додека патуваат.

Извор: thecountersignal.com

На крајот можеме само да додадеме дека ова е уште еден доказ дека обврската за вaкцинирање нема здравствена основа, туку е политичко средство за поробување и контрола на режимот. Затоа што, на кој начин невaкциниран Канаѓанец претставува закана за некого во воз или авион, а невaкциниран Украинец не?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!