karantin ukraina

НИМ ИМ Е ДО ВИРУC! ВЛАСТИТЕ НА УКРАИНА ЈА ПРОДОЛЖИЈА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ KOBИД-19! ЗАДОЛЖИТЕЛЕН И КАРАНТИН

Се чини дека и покрај воената состојба во Украина, агендата на СЗО не смее да се прекине. Да не беше комично, ова секако ќе беше трагично.

Вонредната состојба е продолжена до 31 декември на целата територија на Украина.

Владата на Украина ги продолжи вонредната состојба и задолжителниот карантин поради Кoвид во целата земја до 31 декември, изјави денеска претставникот на владата Тарас Мелничук.

– Со измените на уредбата од 25 март 2020 година, вонредната состојба е продолжена до 31 декември на целата територија на Украина – изјави владин претставник, пренесува веб-страницата prm.ua.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!