ekstazi vo spanija

НОВ ТРЕНД: 50 ДЕВОЈКИ ИНЈЕКТИРАНИ СО ЕКСТАЗИ ПО КЛУБОВИТЕ

Многу страшен тренд во клубовите и забавите се шири низ европските земји, полицијата во Шпанија истражува околу 50 пријавени случаи на прободување жени со медицински игли.

Засега не се потврдени случаи на сексуален напад или грабеж поврзани со мистериозните прободувања.

Полицијата соопшти дека открила докази за дрога кај една жртва, 13-годишно девојче од градот Хихон, кое имала екстази во нејзиниот систем.

Локалните медиуми објавија дека девојчето брзо било пренесено во болница од нејзините родители, кои биле во нејзина близина кога почувствувала „убод со нешто остро“.

Полицијата соопшти дека околу половина од неодамна пријавените напади со игли се случиле во североисточната шпанска провинција Каталонија.

Овој многу ужасен тренд на сериски иглички на музички настани ги збуни властите во Франција, Велика Британија, Белгија и Холандија, исто така.

Француската полиција собра повеќе од 400 извештаи во последните месеци и соопшти дека мотивот за нападите е нејасен, а во многу случаи не е јасно и дали на жртвите им била вбризгана супстанца.

Шпанската министерка за правда Пилар Љоп ги повика сите кои мислат дека се избодени без согласност да одат во полиција бидејќи иглата е „сериозен чин на насилство врз жените“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!