BAKЦИНИPAH?! НОВА ТРАГЕДИЈА ВО САД - ПРОСЛАВЕНИОТ БЕК НА ДАЛАС ПОЧИНАЛ „ИЗНЕНАДНО“

BAKЦИНИPAH?! НОВА ТРАГЕДИЈА ВО САД – ПРОСЛАВЕНИОТ БЕК НА ДАЛАС ПОЧИНАЛ „ИЗНЕНАДНО“

Само неколку дена по смртта на младиот Џеф Гледни, нова трагедија го снајде спортот во Соединетите Држави.

Како што наведуваат медиумите, поранешниот бек на Далас Каубојс, Мерион Барбер, „ненадејно“ почина вчера на 38-годишна возраст во стан во градот Фриско, Тексас.

Безживотното тело на Барбер го пронашла полицијата, а според првите информации немало траги од насилна смрт.

На социјалните мрежи веќе започна полемика поврзана со вaкциналниот статус на спортистот, за кој досега ниту еден медиум не објави со информации за неговиот став околу вaкцинацијата.

Барбер играше од 2005 до 2010 година за Каубојс, за кои истрча 4.780 јарди и постигна 53 тачдауни. Тој ја заврши својата кариера како играч на Чикаго Беарс за кого одигра само 11 натпревари и истрча шест тачдауни.

„Нашите срца се скршени поради трагичната смрт на Мерион Барбер. Беше играч од стар ков, цврст, кој секој пат трчаше со волја за гол. Имаше страст за играта и ги сакаше своите тренери и соиграчи. „Нашите срца се со семејството и пријателите на Мерион во овие тешки моменти“, пишува во соопштението на Каубојците.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!