НОВАК ЃОКОВИЌ ПОТВРДИ ДЕКА BAKЦИHATA ЗА KOBИД ВООПШТО НЕ Е ОПЦИЈА, ПОПРВО ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД УЧЕСТВОТО НА US OPEN

НОВАК ЃОКОВИЌ ПОТВРДИ ДЕКА BAKЦИHATA ЗА KOBИД ВООПШТО НЕ Е ОПЦИЈА, ПОПРВО ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД УЧЕСТВОТО НА US OPEN

Најдобриот тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ, потврди дека вaкцината за Кoвид за него воопшто не преставува никаква опција, па повеќе би сакал да не игра на УС Опен отколку да се вaкцинира.

Репортер: „Рековте дека во моментов не можете ништо да направите, но сепак имате време да се вaкцинирате пред Њујорк за да пристигнете на време поради роковите во САД доколку сакате да играте на тој турнир. Дали е тоа нешто за кое сте донеле конечна одлука, односно комплетно сте го отфрлиле како опција за иднината?

Новак: Да. Да.

И покрај сите притисоци, малтретирања и понижувања во Австралија, уцени дека нема да игра на турнири, Новак Ѓоковиќ останува на својата одлука и не сака во телото да му се вбризга нешто што се уште е во фаза на експериментални клинички испитувања.

Видео:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!