karantin kina

НОВИ СНИМКИ ОД ШАНГАЈ: КИНЕСКАТА ПОЛИЦИЈА УДИРА ЛУЃЕ ВО ТЕКОТ НА СПОРЕВЕДУВАЊЕ НА ЗАКЛУЧУВАЊЕТО (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавија нови видеа од Шангај на кои се гледа понатамошната бруталност на кинеските власти кои ја спроведуваат агендата “нулта ковид”.

По снимката од убивањето на домашните миленици, одвојувањето на родителите од децата и врисоците на гладните луѓе кои викаат од нивните станови, се појавија нови снимки на кои се гледа како „скандалозна“ полиција ги малтретира жителите на Шангај.

Како што можете да видите на овие видеа, полицајци облечени во скафандер тепаат цивили кои, како што дознаваме, одбиваат да бидат однесени во некои од камповите, односно логорите за Ковид.

Засега нема коментари од кинеските власти, а од друга страна дел од западната јавност и мејнстрим медиумите молчат со што одобруваат се што се случува во Шангај.

До денес, 90% од населението во Кина е вакцинирано за КОВИД 19.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!