ОБАМА ПРИЗНА: „ЈА ТЕСТИРАВМЕ BAKЦИHATA НА МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ШИРУМ СВЕТОТ“ (ВИДЕО)

ОБАМА ПРИЗНА: „ЈА ТЕСТИРАВМЕ BAKЦИHATA НА МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ШИРУМ СВЕТОТ“ (ВИДЕО)

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Барак Хусеин Обама се обрати на новата конференција организирана од магазинот The Hill, на која зборуваше за дезинформациите на социјалните мрежи во својот говор насловен „Предизвици за демократијата во областа на дигиталните информации“.

Меѓу другото, Обама се осврна на вaкциналното лоби чиј дел е и тој самиот и дали случајно или несвесно призна дека вaкцините за кoвид биле користени во во експериментална фаза, велејќи дека тестирањето на вакцините било извршено на милијарди луѓе.

„И покрај фактот што сега суштински клинички ја тестиравме вaкцината на милијарди луѓе ширум светот“, рече Обама. „Околу 1 од 5 Американци ќе продолжат се изложуваат на ризици и да ги ризикува своите семејства наместо да се вaкцинираат“, продолжи тој.

После тоа, веројатно поттурнат од вистината што ја кажа, тој, како и многу други, директно обвини добар дел од планетата за смртните случаи предизвикани од корона хистеријата, велејќи: „Луѓето умираат поради дезинформации“.

Си призна човекот.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!