ОРБАН: СУДИРОТ ВО УКРАИНА ЌЕ ЈА ОКОНЧА ЗАПАДНАТА ДОМИНАЦИЈА НА ГЛОБАЛНО НИВО

ОРБАН: СУДИРОТ ВО УКРАИНА ЌЕ ЈА ОКОНЧА ЗАПАДНАТА ДОМИНАЦИЈА НА ГЛОБАЛНО НИВО

Конфликтот во Украина има потенцијал демонстративно да стави крај на западната доминација на глобално ниво, најави унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Во интервју за германскиот магазин Tichys einblick, Орбан рече дека очекува Европската унија да стане послаба на глобалната сцена кога ќе заврши конфликтот во Украина.

Унгарскиот лидер изјави дека Западот не е способен воено да победи во конфликтот и дека санкциите што ги воведе кон Москва не успеаја да ја дестабилизираат Русија.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!