борис џонсон лажен

ОВА ДЕФИНИТИВНО ЌЕ СЕ ЦЕНЗУРИРА! БОРИС ЏОНСОН НЕСВЕСНО ПРИЗНА ДЕКА 93% ОД ПЦP ТЕCТОBИТЕ СЕ ЛАЖНИ!!! (ВИДЕО ДОКАЗ)

Навидум неверојатни вести ни доаѓаат од Велика Британија. Зборувајќи околу тестирањето на границите и зошто истото не дава резултат околу контролата на ширењeто на корона вирусот, премиерот Борис Џонсон, веројатно несвесно, ја кажа вистината за која ние зборуваме речиси една година – ПЦP тестовите се тотално невалидни и бесполезни!

Во своето обраќање, Џонсон јасно и концизно вели:

“Специфичниот проблем, сите мислат дека ако направите некаков тест на аеродром, ќе знаете дали имате (ковид) или не, но за жал, тестот работи во само 7% од случаите! Значи во 93% од случаите може да имате лажно чувство на безбедност, лажно чувство на сигурност кога пристигнувате и се тестирате! Тестот работи само во 7% од случаите!” – јасно истакнува британскиот премиер.

Еве зошто и креаторот на ПЦР тестот и Нобеловец, Кери Мулис, кој за жал почина во 2019 година, до крајот на својот живот јасно тврдеше дека неговиот изум никако не треба и не смее да се користи за дијагностика на вируси…

Веројатно никогаш нема да дознаеме до каде може да оди оваа агенда, но искрено се прашуваме, до каде ќе оди оваа наша комплетна збунетост и подзаспаност?!

Оригиналното видео погледнете го во продолжение:

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!