umrel na respirator

ОВА Е ДОКАЗ ДЕКА KOBИД – BAKЦИНАЛНОTO ЛОБИ „УМРЕ НА РЕСПИРАТОР“ (СЛИКА)

Да се ​​потсетиме на периодот минатата и почетокот на оваа година, кога јавни личности, уредници, новинари чекаа на ред да ја примат вaкцината за Кoвид и да ја објават на профилите на социјалните мрежи или дури да снимаат реклама.

Сега кога се сетивте, побрзајте малку и видете ги десетиците „ненадејни“ смртни случаи по вакви огласи, соопштенија, изјави… И нема веќе јавни личности кои повикуваат на вaкцинација, оправдувајќи ја со одговорност или дури и го лажат народот со зборовите: „вие ќе може повторно да ги прегрнете вашите сакани“.

Лобито за вaкцини во соседна Србија, а и кај нас доживеа колапс, а преостанатите промотори на овој тип на заштита од „популарни“ личности кои докажаа дека немаат влијание паднаа уште подолу, спаднаа на јавни личности од самото дно на јавната сцена, од кал.

Пред се, доказ за тоа е Владимир Ѓукановиќ, адвокатот на Хркаловиќ, кој погрдно го нарекуваат „бизон“, кој на својот Инстаграм профил се пофали дека ја примил четвртата доза од вaкцината и ги повика и другите да го сторат истото. Големиот „Србин“ ја доби вакцината произведена од Pfizеr&BiоNTech затоа што има дојава дека нема да може да ја помине границата со руската вaкцина. Секако дека е двоен лицемер, но дали знаевте дека може да биде уште полошо?

Јавната моќ на Ѓукановиќ е нула, неговото влијание е непостоечко и на социјалните мрежи служи за исмејување и понижување како во основа и сите политичари, но верувале или не има некој што има уште помало влијание, кој е уште повеќе критикуван на мрежите и кој денеска се обиде да ја покани Србија да се вaкцинира со четвртата доза од вaкцината, со што докажа дека лобито за вaкцинација го допре дното затоа што… На кого навистина му треба овој човек како промотор на било што друго освен кабел за чистење на септичката јама?!

Небојша Крстиќ ака Крло. Тоа е точно. Крло се пофали на Твитер и анимираше едвај 53 ботови на Српската напредна странка (СНС) за да им се допадне неговата објава, додека коментарите под неговата објава имаат за цел да го исмеат него, неговата работа и неговиот нов обид да ја промовира вaкцината.

Работата да биде уште полоша, Крло, кој е доказ дека пукнало лобито за вaкцинација во Србија, објави и доказ дека бил вaкциниран, велејќи дека неговите пријатели на Твитер побарале доказ. ФЕКТЕК: Крло нема пријатели ниту на Твитер, ниту во реалноста.

Не, не е крај. Може да биде полошо. На прашањето на еден од корисниците на Твитер уште колку вaкцини треба да примат, Крло одговори „Колку што треба“.

На некои луѓе и 8 дози вaкцини нема да им бидат доволни, ќе сакаат повеќе, а тоа не затоа што, како што некои тврдат, ќе станат зависници од хемикалии, туку најмногу затоа што се проблематични луѓе. Тоа се луѓето кои ви приоѓаат и без ништо да ги прашате ви кажуваат дека се вакцинирани, тоа се луѓето од кои доколку ги познавате треба да се дистанцирате, да ги избегнувате и да избегнувате контакт со очите со нив.

За среќа, во Србија и кај нас ги има околу 20 отсто, ги нема повеќе и можеби „наеднаш“ ќе ги има се помалку и помалку.

Да не заборавам. Како што треба да прави Ѓука, Крло, покажете колку сте одговорни и вaкцинирајте се против сипаници бидејќи „ретко те гледам со девојки, но те гледам секој ден“.

Вашиот перикардитис.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!