bajden senator

ОВА ВЕЌЕ НЕ Е СМЕШНО! БАЈДЕН ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 СЕКУНДИ ЗАБОРАВИ ДЕКА СЕ ПОЗДРАВИ СО СЕНАТОРОТ (ВИДЕО)

Се чини дека Џо, кој беше вакциниран 4 пати за корона, претрпел еден вид „пост-ковид“ што се рефлектира во екстремни гафови и докази што ја потврдуваат неговата деменција.

Веројатно, „експертите“ треба да ја вклучат и деменција во пост-ковид-симптомите, но дотогаш треба да се справат со проблемот што говори за тоа дека Бајден за три дена откако излезе од изолација, направи рекорден број на пропусти.

Првиот пропуст е неговата изјава во која при посетата на поплавениот Кентаки изјавил дека „можно е да се контролираат временските услови“ (се појави човек), вториот е видеото на кое се гледа дека не може да ја облече јакната, а неговата сопруга Џил му помага и го измачува, а сега заборави дека се ракуваше со сенаторот Чак Шумер, за што му требаа 5 секунди.

Како што можете да видите на видеото, Бајден по неговиот говор му подаде рака на Шумер, за да заборави дека се ракуваше со него за помалку од 5 секунди и уште еднаш му ја подаде раката. Шумер буквално го отпушти без да му подаде рака.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!