ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

Квази-научната установа, Комисијата за заштита од заразни болести која досега требаше да биде укината, а нејзините членови доведени пред лицето на правдата, подготвува ново фашизоидно сценарио – воведување нови рестриктивни мерки „поради корoнавируcот“ во Македонија!

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок констатираше дека има зголемување на бројот на позитивни случаи на Кoвид 19 во однос од минатата недела, и тоа зголемувањето изнесува 65.8%. Воедно, констатирано е дека нема зголемување на бројот на хоспитализации (во моментот се хоспитализирани 10 пациенти со Кoвид) и нема зголемување на бројот на смртни случаи, се вели во соопштението на комисијата за заразни бoлести.

-Согласно овие параметри и земајќи го предвид трендот на зголемување на позитивните случаи од Ковид во соседните држави и светот, потсетуваме на обврската за задолжително носење маски во здравствените установи, згрижувачките установи, аптеките и јавниот превоз. Дополнително, препорачуваме граѓаните да бидат совесни, да го заштитат сопственото и јавното здравје и да ги применуваат општите мерки за заштита, како што се: заштитна маска , одржување растојание и почесто миење раце. Комисијата за заразни болести внимателно ја следи состојбата и во зависност од промените ќе донесе соодветни препораки, истакнуваат од комисијата.

Значи, за 10 хоспитализирани луѓе, нема починати, повторувам, СО ДЕНОВИ НЕМА ПОЧИНАТИ, тие бараат продлабочување на економската криза и воведување задолжителни маски на 40 степени целзиусови… Кога некој ќе падне, нема да биде од жештината и од маската, ќе биде од кoроната, секако… Онака како што паѓаа по улици во најфашистичката земја во светот – Кина, на почетокот, нели…

Аха, и д-р Ангелчо Андоновски и д-р Александар Стојанов, запомнете ги нивните имиња, а нивните изјави нема да ги пренесам, толку се „забегани“ и без никаква научна основа што веројатно потврдуваат дека двајцава не би поминале ни IQ тест за прво одделение, ама од друга страна и толку се фашизоидни што и самиот Менгеле би им позавидел… Чисто да си знаете кои се новите пропагатори на пропагандата, НОВИТЕ ПЛАТЕНИЦИ БЕЗ ОБРАЗ, СРАМ, веројатно најомразени ликови меѓу роднините (пријатели не ни имаат).

ПС: Со оглед на тоа колку досега реагиравте и колку досега ја помогнавте борбава… И малку ни е…

Толку е статијава.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!