ОВОЈПАТ НЕМА ДА ИМ ПОМИНЕ! СЗО ПРЕДУПРЕДУВА: „ЛЕТНИТЕ ФЕСТИВАЛИ И МАСОВНИТЕ СОБИРИ БИ МОЖЕЛЕ ДА ГО ЗАБРЗААТ ШИРЕЊЕТО НА МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ“

ОВОЈПАТ НЕМА ДА ИМ ПОМИНЕ! СЗО ПРЕДУПРЕДУВА: „ЛЕТНИТЕ ФЕСТИВАЛИ И МАСОВНИТЕ СОБИРИ БИ МОЖЕЛЕ ДА ГО ЗАБРЗААТ ШИРЕЊЕТО НА МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ“

СЗО предупредува дека летните фестивали и масовните собири би можеле да го забрзаат ширењето на мајмунските сипаници, што е прв показател дека здравствените технократи би можеле уште еднаш да се обидат да воведат ограничувања со цел да се „запре ширењето на вирусот“.

Повеќе од двојно се зголемени случаите на мајмунски сипаници во Велика Британија, каде вирусот првпат пристигна благодарение на патник кој се вратил од Нигерија, беше откриено претходно денеска.

Најмалку девет други земји ширум светот, исто така пријавија сомнителни случаи на вирусот, кој може да предизвика сериозни болести кај малите деца, бремените жени и луѓето со ослабен имунолошки систем.

Забележани се групи на случаи кај хомосексуалните мажи, кои се изложени на поголем ризик да бидат заразени од стрејт паровите.

Според Sky News, „точно она што ја предизвикува најголемата епидемија во Велика Британија е мистерија“, особено затоа што здравствените експерти претходно тврдеа дека мајмуните сипаници не се пренесуваат меѓу луѓето, а некои шпекулираат дека мутирале.

Сега Светската здравствена организација предупредува дека летните фестивали и масовните собири може да го забрзаат ширењето на мајмунските сипаници.

„Како што навлегуваме во летната сезона во европскиот регион, со масовни собири, фестивали и забави, загрижен сум дека преносот може да се забрза, бидејќи моментално се откриваат случаи меѓу оние кои се занимаваат со сексуални активности и симптомите се непознати за многумина. рече д-р Ханс Клуге, регионален директор на СЗО за Европа.

Вирусот исто така се шири во исто време кога СЗО се подготвува да гласа за меѓународен договор за пандемија и измени на меѓународните здравствени регулативи.

Според критичарите, договорот ќе и „даде на неизбраната СЗО поголема контрола врз одлуките за националните здравствени служби за итни случаи и нови овластувања да ги протурка пасошите за вакцинација, глобалниот надзор и „глобално координирани акции“ кои се справуваат со „дезинформации“ секогаш кога ќе прогласи „итна здравствена ситуација“.”

Се разбира, вистината што ќе ги разоткрие нивните планови, природно ќе биде отфрлена како „дезинформација“ од „фектчекери“ усогласени со СЗО во догледна иднина.

Така барем планираат, ние ќе се погрижиме планот да им пропадне…токму како и претходниот…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!