ЈАВНО ЌЕ СЕ ОБЈАВУВААТ ДОКАЗИ ЗА ЦЕНЗУРАТА И ДОГОВОРОТ МЕЃУ ГОЛЕМИТЕ ТЕХНОЛОШКИ КОМПАНИИ И ВЛАДИТЕ ОКОЛУ KOBИД-19

ЈАВНО ЌЕ СЕ ОБЈАВУВААТ ДОКАЗИ ЗА ЦЕНЗУРАТА И ДОГОВОРОТ МЕЃУ ГОЛЕМИТЕ ТЕХНОЛОШКИ КОМПАНИИ И ВЛАДИТЕ ОКОЛУ KOBИД-19

Во интервјуто за емисијата „Unfiltered“ на Фокс њуз со Ден Бонгино, државниот обвинител на Мисури, Ерик Шмит, рече дека над 45 функционери во администрацијата на…

Види повеќе ЈАВНО ЌЕ СЕ ОБЈАВУВААТ ДОКАЗИ ЗА ЦЕНЗУРАТА И ДОГОВОРОТ МЕЃУ ГОЛЕМИТЕ ТЕХНОЛОШКИ КОМПАНИИ И ВЛАДИТЕ ОКОЛУ KOBИД-19
zalihi na zapadno oruzje

ФРАНЦУСКИ МОНД: ЗАЛИХИТЕ НА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ СЕ ПРИ КРАЈ

Додека борбите во Украина продолжуваат – подолго отколку што очекуваше Западот – залихите на западно оружје се намалуваат, вклучувајќи го и американското, пишува француски „Монд“.…

Види повеќе ФРАНЦУСКИ МОНД: ЗАЛИХИТЕ НА ЗАПАДНОТО ОРУЖЈЕ СЕ ПРИ КРАЈ
ruska pravoslavna crkva

УКРАИНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РЕГИСТРИРАШЕ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Украинскиот парламент, регистрираше закон со кој целосно и се забранува на Руската православна црква (РПЦ) да дејствува на територијата на Украина, бидејќи пратениците инсистираат дека…

Види повеќе УКРАИНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО РЕГИСТРИРАШЕ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО BAKЦИНИРАНИТЕ - СТУДИЈА НА РЕНОМИРАНИОТ LANCET ПОКАЖУВА СЛАБЕЕЊЕ НА ИMУНИТЕТОТ КАЈ BAKЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО BAKЦИНИРАНИТЕ – СТУДИЈА НА РЕНОМИРАНИОТ LANCET ПОКАЖУВА СЛАБЕЕЊЕ НА ИMУНИТЕТОТ КАЈ BAKЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ

Во февруари 2022 година, беше објавена студија на Лансет за ефективноста на вaкцината за Кoвид-19 и падот на имунитeтот на вaкцинираните лица со текот на…

Види повеќе ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО BAKЦИНИРАНИТЕ – СТУДИЈА НА РЕНОМИРАНИОТ LANCET ПОКАЖУВА СЛАБЕЕЊЕ НА ИMУНИТЕТОТ КАЈ BAKЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ
bil gejts voda

БИЛ ГЕЈТС ПРОМОВИРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОД СЕПТИЧКА ЈАМА

Милијардерот Бил Гејтс на својот профил на Linkedin по повод Светскиот ден на тоалетот, во саботата напиша дека еднаш пиел прочистена вода направена од фекална…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС ПРОМОВИРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОД СЕПТИЧКА ЈАМА
ВИДЕАТА ШТО ПОКАЖУВААТ ЕГЗЕКУЦИЈА НА РУСКИ ЗАРОБЕНИЦИ ВО УКРАИНА СЕ АВТЕНТИЧНИ - ЊУЈОРК ТАЈМС

ВИДЕАТА ШТО ПОКАЖУВААТ ЕГЗЕКУЦИЈА НА РУСКИ ЗАРОБЕНИЦИ ВО УКРАИНА СЕ АВТЕНТИЧНИ – ЊУЈОРК ТАЈМС

Снимките сугерираат дека заробените трупи биле „убиени од непосредна близина“, инсистира американскиот весник. Њујорк тајмс вели дека ја потврдил автентичноста на видеата што се појавија…

Види повеќе ВИДЕАТА ШТО ПОКАЖУВААТ ЕГЗЕКУЦИЈА НА РУСКИ ЗАРОБЕНИЦИ ВО УКРАИНА СЕ АВТЕНТИЧНИ – ЊУЈОРК ТАЈМС
fejsbuk novosti

ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА

Фејсбук ќе ја отстрани опцијата корисниците да ги споделуваат своите верски и политички определби, како и нивната сексуална ориентација на нивниот профил, промена која ќе…

Види повеќе ФЕЈСБУК ГИ ОТСТРАНУВА ОПЦИИТЕ ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ ВЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ОПРЕДЕЛУВАЊА КАКО И СЕКСУАЛНАТА ОРИЕНТАЦИЈА
vonredna sostojba nujork

ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ?! БАЈДЕН ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ЊУЈОРК ПОРАДИ СНЕГ

БАФАЛО, Њујорк (ВАБЦ) – Претседателот Џо Бајден одобри федерална вонредна состојба за 11 окрузи во Њујорк, откако историските нивоа на снег го затрупаа регионот во…

Види повеќе ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ?! БАЈДЕН ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ЊУЈОРК ПОРАДИ СНЕГ
КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА

КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА

Повеќето луѓе се збунети од тековната глобална енергетска криза, со цените на нафтата, гасот и јагленот истовремено зголемени, па дури и принудното затворање на големите…

Види повеќе КАКО ЛЕРИ ФИНК ОД БЛЕКРОК ЈА СОЗДАДЕ ГЛОБАЛНАТА ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА
ЕВЕ ШТО ГО ЧЕКА ЃОКОВИЌ ВО АВСТРАЛИЈА ПО УКИНУВАЊЕТО НА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА!

ЕВЕ ШТО ГО ЧЕКА ЃОКОВИЌ ВО АВСТРАЛИЈА ПО УКИНУВАЊЕТО НА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА!

Ова е голема победа, Ѓоковиќ го чека големо добредојде во Австралија! Новак Ѓоковиќ ќе добие „херојски пречек“ кога ќе се врати во Мелбурн Парк, по…

Види повеќе ЕВЕ ШТО ГО ЧЕКА ЃОКОВИЌ ВО АВСТРАЛИЈА ПО УКИНУВАЊЕТО НА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА!