belgrade pride

ПАТРИЈАРХОТ ПОРФИРИЈ ГО ДОЗВОЛИ ОВА: НА ТРЕТИОТ ДЕН ОД ”EURO PRIDE” ЛГБТ ЧЛЕНОВИТЕ ОДАТ ВО МАНАСТИРИ

Бедници, нема да ме срушите – вака Александар Вучиќ одговори на прашањето за одржување на таканаречената „Европрајд“ во септември во Белград, односно најголемата геј парада во Европа, која треба да трае седум дена!

Можеби од овој одговор треба да ни биде јасно зошто врвот на СПЦ (со исклучок на некои владици) не се спротивставува отворено против скандалозниот настан, со кој предавничкиот режим сака да ги зацврсти своите позиции кај глобалистите, со цел да продолжи да ја уништува и ограбува Србија.

Нештата да бидат уште полоши, според програмата „Европрајд“ учесниците од цела Европа на третиот ден (18 септември) ќе ги посетат Крушедолскиот манастир, Сремске Карловци, Соборниот храм Свети Никола и Богословијата!?

lgbt gay

На веб-страницата „Хепи геј травел“, која го објави овој план за „туристичко патување“ до српските свети места, веднаш подолу се прикажани мажи кои се бакнуваат.

Дали СПЦ ќе го дозволи тоа или ќе продолжи да молчи и да го поддржува она што и одговара на владата на Сорос и кога народот ќе се разбуди и ќе сфати дека се е спротивно од тоа што му се сервира?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!