ПЕДОФИЛИТЕ И ПЛAHДЕМИЈАТА: ПРОФЕСОР КОЈ СЕ ЗАЛАГАЛ ЗА ПЕДОФИЛИЈА Е АНГАЖИРАН ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ЏОНС XОПКИНС, ИСТАТА ОРГАНИЗАЦИЈА КОЈА БЕШЕ КЛУЧНА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА KOBИД ХИСТЕРИЈАТА!

ПЕДОФИЛИТЕ И ПЛAHДЕМИЈАТА: ПРОФЕСОР КОЈ СЕ ЗАЛАГАЛ ЗА ПЕДОФИЛИЈА Е АНГАЖИРАН ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ЏОНС XОПКИНС, ИСТАТА ОРГАНИЗАЦИЈА КОЈА БЕШЕ КЛУЧНА ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА KOBИД ХИСТЕРИЈАТА!

Универзитетот Џон Хопкинс (ЈХУ) ангажираше трансроден доцент кој отворено промовира педофилија за труд за Центарот Мур, „за да се спречи сексуална злоупотреба на деца“.


Истиот универзитет, кој одигра клучна улога во промовирањето на плaндемиската измама со кoронавируc (Кoвид-19), сега и доделува на Алин Вокер, која беше принудена да поднесе оставка од нејзината претходна академска позиција на Универзитетот Олд Доминион, позиција да покаже „експертиза“ за тоа како да се заштитат децата од сексуален напад.

Во ноември минатата година, Вокер се најде на насловните страници откако беше објавена нејзината книга „Долга темна сенка: Луѓе привлечени од малолетници и нивната потрага по достоинство“. Наведената цел е дестигматизирање и нормализирање на педофилијата.

„Премисата на нејзината книга беше да тврди дека иако сексуалната злоупотреба на деца „никогаш не е во ред“, педофилите (или како што таа ги нарекува МАП, луѓето привлечени од малолетници) не треба да бидат стигматизирани или засрамени поради нивната перверзија“, пишува Харбинџерс Дејли. Инаку, Вокер е биолошка жена која себеси се нарекува „небинарна“. Исто така, се чини дека таа е можеби самата МАП, бидејќи е толку силно убедена дека педофилите не треба да се категоризираат како „зли или морално корумпирани“.

Според Вокер: „Нема морал или неморал да бидеш привлечен од никого, бидејќи никој не може да контролира кој ќе биде привлечен кон него“.

„ТРАНС СОВЕТОДАВНИОТ ОДБОР“ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ОЛД ДОМИНИОН ГО НАРЕКУВА ПРОПЕДОФИЛНИОТ СТАВ НА ВОКЕР „ПОГРЕШЕН“


Единствената причина поради која Универзитетот „Олд Доминион“ воопшто ја исфрли Вокер е силната реакција на јавноста. Околу 15.000 луѓе потпишаа петиција со која бараа нејзино отстранување, по што Универзитетот го исполни барањето на петицијата.

Пред да ја објави својата „оставка“, универзитетот ја стави Вокер на одмор. Вокер подоцна ги осуди нејзините критичари, обвинувајќи ги дека целат на „кампања за клевета“. Таа ја обвини јавноста и за „трансфобија“.

За жал за Вокер, дури и Транс советодавниот одбор на Универзитетот Олд Доминион ја оспори нејзината книга. Комитетот ги нарече забелешките на Вокер за педофилијата „за осуда“.

Универзитетот Џонс Хопкинс, во меѓувреме, рече дека е возбуден „што може да сподели што д-р Алин Вокер ќе се приклучи на Центарот Мур како постдокторски соработник на 25 мај“.

„Алин Вокер е лидер во областа на истражувањето за превенција на сторители, што е клучно за развој на сеопфатен јавно-здравствен пристап за справување со сексуалната злоупотреба на деца и ефективни програми за превенција“, се додава во официјалното соопштение од Центарот Мур.

„Возбудени сме што Алин Вокер се приклучи на нашиот тим.

Христијаните не треба да бидат изненадени од ништо од ова, вели Дејвид Фиоразо, автор и радио водител на Stand Up For The Truth.

„Пред неколку децении, Америка беше подготвена за постмодернизам и нова ера на сексуално однесување и изразување“, пишува Фиоразо.

„Луѓето почнаа да прифаќаат неморални идеи и начин на живот кои некогаш се нарекуваа „гревови“. Иако овој бунт и сексуална разврат не се историски нови, тие мораа да бидат прифатени и нормализирани“.

Сѐ започна со прифаќање на прељубата и абортусот. Потоа дојде порнографијата, хомосексуалноста, а сега трансродноста, „Drag Queen приказната“ и напорот да се нормализира педофилијата како само уште еден сексуален „идентитет“.

„Напредокот е јасен“, рече тој. „Отфрлете го Христос и вистината, индоктринирајте ги децата, промовирајте промискуитет, победете ја културата, нормализирајте ја развратноста; нема повеќе срам, прославете ја гордоста!“

Педофилијата, додава Фиоразо, е „едноставно следниот логичен чекор“ за многумина во култот на „виножитото“ на страдање од изопачен ум кој, во некои случаи, станал премногу изопачен за какво било можно откупување.

„Што се однесува до оние од левицата кои велат дека само сакаат да „живеат и да ги остават другите да живеат“, ние веќе не сме доволно наивни да мислиме дека сè застанува тука“, предупредува Фиоразо. „Оние кои создадоа богови по сопствен лик не сакаат друг Бог, авторитет или морален стандард“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!