pentagon

ПЕНТАГОН НЕ МОЖЕ ДА ПОТВРДИ ДЕКА РУСКИ ПРОЕКТИЛИ ЈА ПОГОДИЛЕ ПОЛСКА

Пентагон вечерва соопшти дека се уште не може да ги потврди информациите дека руски ракети влегле во Полска во близина на границата со Украина.

„Свесни сме за извештаите во печатот дека руски ракети погодиле локација во Полска во близина на границата со Украина. Можам да ви кажам дека во моментов немаме никакви информации за да ги потврдиме тие извештаи и дека ги разгледуваме дополнително, изјави портпаролот на Пентагон Бриг – генералот Патрик Рајдер на брифинг со новинарите.

Пожарникарите во Полска во вторникот соопштија дека две лица загинале во експлозија во Пржеводов, село во источна Полска, во близина на границата со Украина.

Полското радио ЗЕТ претходно објави дека две залутани ракети го погодиле Пржеводово во вторникот, при што загинале две лица, без да даде дополнителни детали.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!